HOME - BOOKS - AUTHORS - GALERIE - ABOUT ME - PÍŠU - NEWS - MEMES + CH

Září 2011

Review: Císař Nihon-džinu

15. září 2011 v 18:51 | Veronica Star
Původní název: Emperor of Nihon-ja
Autor: John Flanagan
Datum vydání:
České datum vydání: 10.5.2011
Serie: Hraničářův učeň
Díl: desátý
Žánr: Fantasy, Dobrodružný
Nakladatel: Egmont
Počet stran:

Česká anotace:
Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí - ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn.
Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc.
Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu.
(c)egmont.cz


Flanagan nás nezklame ani po desáté
Někdo by mohl říci, že už je toho moc, ale to by se strašlivě pletl. Někomu se do této serie vůbec nechce, někdo ji odloží po pátém díle a někdo je naopak horlivý čtenář, který hltá každé slovo a chce aby bylo, ne deset (naplánovaných dvanáct), ale rovnou sto dílů této uchvatné fantasy serie z prostředí našeho světa přeneseného do sedmého století, v jakési Flanaganově upravené verzi.

O co jde tentokrát?
Děj této knihy začíná na dvou různých místech. Zatímco se Will spolu s Haltem, Alyss a Seletinem učastní výpravy do Toskana, Horác je na výpravě ve vzdáleném Nihon-džinu. V tomto díle na nás "vyskočí" hned několik postav. Jak už jsem řekla, Araluen tu bude zastupovat Will a Halt společně s Alyss. V Toskanu narazíme na Seletina, s kterým jsme měli tu čest v pátém díle a na scénu nám vtrhne i korunní princezna Kasandra, která se jako nezbedná Evanlyn rozhodla vydat do Nihon-džinu, aby našla Horáce, který, podle posledních zpráv, pomáhá císaři Šigeruovi, jehož chtějí svrhnout z trůnu. Dále nám spisovatel připomene staré známe Skandijce v podobě Gundara a jeho posádky. Flanagan nápaditě střídá každou kapitolu jiné prostředí, a tak, když se něco přihodí na konci kapitoly, a vy dychtivě a s očekáváním otočíte další list, nenajdete Horáce v Nihon-džinu, jako na straně minulé, ale bojující Alyss a Evanlyn. Flanagan znovu dokázal, že fantasy je jeho živel.


Postřehy (může obsahovat spoilery!)
Sledování žárlivé Alyss, objetavé Evanlyn, stydícího se Horáce a Willa, kterému absolutně chybí empatie k pocitům a myšlenkám lidí kolem sebe, dodávala této knize to zajímavé. Ano, svržený císař a vzpoura jsou sice hlavní děj, ale mě samotnou více oslovilo toto milosté popotahování se.
Znovu nás nezklamalo logické uvažování hraničářů a každou bitvu jsem si užila. Například první nájezd na Arisakovi vojáky. Když protivník zjistil, že je Šigeru s Kikorii a rozhodl se zaútočit přímo na něj, zatajil se mi dech. Jakmile se však Willovi podařilo odrazit letící šíp, který měl císaře usmrtit, roztekla jsem se úlevou.
Dále chci říct, že Alyssina a Evanlynina cesta pro pomoc u nevyzpytatelných Hasanuů, působila jako další okořenění už tak dobrého příběhu a jsem ráda, že se Flanaganovi podařilo zapojit i dívky.
Závěrečná bitva byla opět strhující a napínavá.

Já osobně jsem spokojená a v žádném případě nelituji, že jsem si knihu přečetla. Už teď se těším na další díl.

Trailer:


****/*****


První - Den Sjednocení

15. září 2011 v 15:54 | Veronica Star

Pokud jste si pečlivě přečetli →předchozí článek←, víte, že další kapitoly Vám budu posílat na vyžádání na Vaši e-mailovou adresu.
Tímto článkem vás upozorňuji, že první kapitola je dopsaná (a to už dlouho), tak Vám dávám možnost si ji přečíst. Kdo má zájem, napište mi mail podle instrukcí v →předchozím článku←.

Doufám že někdo bude mít zájem.
Vaše Veronica Star

Tajemství duše - kapitoly

15. září 2011 v 15:46 | Veronica Star |  Tajemství duše


ANO, jste tu správně, pokud jste klikli na kapitolu povídky Tajemství duše.
Moje rozhodnutí je konečné, ikdyž to někomu možná bude dělat potíže.

Pokud máte zájem přečíst si další kapitoly této povídky (v budoucnu možno knihy HAHAHA) napište mi mail na adresu:
V-Star@centrum.cz
s předmětem, ve kterém bude číslo a název kapitoly o kterou máte zájem.
Kapitoly, které už jsou napsané a tudíž je mohu rozeslat, máte vypsané →zde← ve spodní části článku.
Také vás budu vždy informovat novým článkem, když vyjde nová kapitola.

Vaše Veronica Star