HOME - BOOKS - AUTHORS - GALERIE - ABOUT ME - PÍŠU - NEWS - MEMES + CH

Review: Císař Nihon-džinu

15. září 2011 v 18:51 | Veronica Star
Původní název: Emperor of Nihon-ja
Autor: John Flanagan
Datum vydání:
České datum vydání: 10.5.2011
Serie: Hraničářův učeň
Díl: desátý
Žánr: Fantasy, Dobrodružný
Nakladatel: Egmont
Počet stran:

Česká anotace:
Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí - ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn.
Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc.
Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu.
(c)egmont.cz


Flanagan nás nezklame ani po desáté
Někdo by mohl říci, že už je toho moc, ale to by se strašlivě pletl. Někomu se do této serie vůbec nechce, někdo ji odloží po pátém díle a někdo je naopak horlivý čtenář, který hltá každé slovo a chce aby bylo, ne deset (naplánovaných dvanáct), ale rovnou sto dílů této uchvatné fantasy serie z prostředí našeho světa přeneseného do sedmého století, v jakési Flanaganově upravené verzi.

O co jde tentokrát?
Děj této knihy začíná na dvou různých místech. Zatímco se Will spolu s Haltem, Alyss a Seletinem učastní výpravy do Toskana, Horác je na výpravě ve vzdáleném Nihon-džinu. V tomto díle na nás "vyskočí" hned několik postav. Jak už jsem řekla, Araluen tu bude zastupovat Will a Halt společně s Alyss. V Toskanu narazíme na Seletina, s kterým jsme měli tu čest v pátém díle a na scénu nám vtrhne i korunní princezna Kasandra, která se jako nezbedná Evanlyn rozhodla vydat do Nihon-džinu, aby našla Horáce, který, podle posledních zpráv, pomáhá císaři Šigeruovi, jehož chtějí svrhnout z trůnu. Dále nám spisovatel připomene staré známe Skandijce v podobě Gundara a jeho posádky. Flanagan nápaditě střídá každou kapitolu jiné prostředí, a tak, když se něco přihodí na konci kapitoly, a vy dychtivě a s očekáváním otočíte další list, nenajdete Horáce v Nihon-džinu, jako na straně minulé, ale bojující Alyss a Evanlyn. Flanagan znovu dokázal, že fantasy je jeho živel.


Postřehy (může obsahovat spoilery!)
Sledování žárlivé Alyss, objetavé Evanlyn, stydícího se Horáce a Willa, kterému absolutně chybí empatie k pocitům a myšlenkám lidí kolem sebe, dodávala této knize to zajímavé. Ano, svržený císař a vzpoura jsou sice hlavní děj, ale mě samotnou více oslovilo toto milosté popotahování se.
Znovu nás nezklamalo logické uvažování hraničářů a každou bitvu jsem si užila. Například první nájezd na Arisakovi vojáky. Když protivník zjistil, že je Šigeru s Kikorii a rozhodl se zaútočit přímo na něj, zatajil se mi dech. Jakmile se však Willovi podařilo odrazit letící šíp, který měl císaře usmrtit, roztekla jsem se úlevou.
Dále chci říct, že Alyssina a Evanlynina cesta pro pomoc u nevyzpytatelných Hasanuů, působila jako další okořenění už tak dobrého příběhu a jsem ráda, že se Flanaganovi podařilo zapojit i dívky.
Závěrečná bitva byla opět strhující a napínavá.

Já osobně jsem spokojená a v žádném případě nelituji, že jsem si knihu přečetla. Už teď se těším na další díl.

Trailer:


****/*****

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Umělecká Akademie Darllov - RPG Umělecká Akademie Darllov - RPG | Web | 18. září 2011 v 10:02 | Reagovat

RE: Pokud máš zájem hrát, další registrace budou otevřeny zhruba za dva až tři měsíce. :)

2 Umělecká Akademie Darllov - RPG Umělecká Akademie Darllov - RPG | Web | 24. září 2011 v 21:59 | Reagovat

[1]:  Dobré zprávy :)
Ředitel školy se pro náhlé odstoupení několika studentů rozhodl dát šanci jiným, kteří mají o umění skutečný zájem. Patříš-li k odvážným vyznavačům umění, neváhej a dostav se k zápisu na Uměleckou Akademii Darllov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama