HOME - BOOKS - AUTHORS - GALERIE - ABOUT ME - PÍŠU - NEWS - MEMES + CH

Virus

11. ledna 2012 v 16:33 | Ronnie |  Kathy Reichs

Původní název: Virals
Autor: Kathy Reichs
Datum vydání: November 2nd 2010
České datum vydání: November 23rd 2011
Serie: Virus
Díl: První
Žánr: Dobrodružný, YA
Nakladatel: BB/Art
Překlad: Kristýna Kučerová
Počet stran: 278

Česká anotace:
Ve výzkumném ústavu se dějí divné a nebezpečné věci…
Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa smysl pro dobrodružství; konec konců je přece neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Nyní se však stěhuje doprostřed pustiny - na ostrov Morris v Jižní Karolíně, k otci, jehož nikdy nepoznala. A zvyknout si na docela nový život není snadné.
Seznamuje se se skupinkou místních dětí, které s ní sdílejí zápal pro vědu, a svůj volný čas tráví zkoumáním zastrčených zákoutí mokřiny kolem ostrova Loggerhead. Jenomže ve výzkumném ústavu na Loggerheadu se dějí divné a nebezpečné věci.
Dětem se podaří z místní utajené laboratoře zachránit štěně vlčáka, ale nakazí se přitom vzácným kmenem psího parvoviru, který jim pozmění DNA - navždycky.
Díky zbystřeným smyslům a rychlejším reflexům se jim možná podaří vyřešit případ dávné vraždy… tedy pokud zůstanou naživu dost dlouho, aby zachytily pach vraha.
Naštěstí teď už jsou mnohem víc než přátelé. Jsou smečka. Jsou viráti.

Četla jsem: 25. - 28. prosince 2011
Hodnocení: ****/*****

Reakce po dočtení: Ta holka je ale mrcha!

Můj názor:

Autorka
Kathy Reichs je úspěšná americká spisovatelka, která svoji kariéru vybudovala na detektivních románech. Narodila se v Chicagu, ale nyní pracuje jako soudní antropoložka v Severní Karolíně. Je jedním z padesáti soudních antropologů certifikovaných americkou radou soudní antropologie. Roku 1998 obdržela cenu Arthur Ellis Award za knihu Déjà Dead ze serie Temperance Brennan. Kniha Virus je její první román pro dospívající, ve kterém vystupuje praneteř hlavní hrdinky serie předchozí.

Ústav, vlčáci, známaka...O co jde?
Tato kniha mě nejprve zaujala svojí obálkou a jakmile jsem si přečetla anotaci, bylo jasné, že tohle si prostě musím přečíst.
Tory se ve svých čtrnácti letech po smrti své matky stěhuje k otci, o kterém nic nevěděla, a on sám o Tory také neměl ponětí. Její otec pracuje ve výzkumném ústavu na ostrově Loggerhead, a tak má Tory se svými nově nalezenými přáteli Benem, Hiiem a Sheltonem, jejichž rodiče tam pracují také, volný vstup do okolí ústavu.
Když se jednou poflakují, naleznou starou identifikační známku, díky které se dostávají do všech malérů. Jakmile totiž začnou pátrat čí ta známka vlastně je, nastávají další
problémy. Dostávají se až moc blízko vyřešení staré vraždy, a to se některým lidem nelíbí.
Na ostrově žije smečka...psovitých šelem. Vlčice, německý ovčák a jejich dvě mláďata - vlčáci. K jednomu tomuto štěněti má Tory zvláštní vztah a když se ztratí, Tory to nenechává klidnou.
Coopa - štěně - naleznou v utajené laboratoři ředitele ústavu. Při jeho záchraně se nakazí virem, na který by měl být člověk imunní. Přesto začíná naše parta trpět bolestmi hlavy, omdléváním a spoustou dalších problémů. Některé z nich ale pouhá chřipka vysvětlit nemůže...

Dojmy
Jelikož jsem nečetla Kathyinu serii pro dospělé, nevím na kolik se s touto odlišuje, ale já osobně si myslím, že se autorka s nápadem poprala velice dobře. Píše nenásilnou formou z pohledu Tory, ale občas odběhne k někomu jinému a my
můžeme sledovat dění kolem ředitele ústavu Karstena, knihovníka Limestona, nebo Sheltona s Hiiem jak se pohybují temnými uličkami.
Ať se snažíte jak chcete, mozek vám při čtení pracuje na plné obrátky. Stále se snažíte zjistit kdo a co... Díky zaměstnání autorky se na nás nahrne spousta odborností a informací, které můžeme postřehnout například při sledování seriálu Sběratelé kostí, který produkuje, a tak se ozančení kniha pro děti stává důležitá pouze pro zařazení do poličky v knihkupectví.
Styl jakým je kniha psána mi nepřišel nijak nepříjemný a krásně mě nechal vklouznout do ostrovního prostředí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥ Rodaw ♥ ♥ Rodaw ♥ | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 16:59 | Reagovat

Sběratelé kostí  jsme koupili babičce :-) Miluje ten seriál. Doma máme nějakou knížku ještě od ní...

Jinak super recenze. Se vším souhlasím. na konec pro mě šok a překvapení, nečekala jsem to :-) Je to fajn oddechovka, u které jsem se skvěle bavila.

PS: omg, děláš si srandu? píšeš naprosto dokonalý recenze..

2 ♥ Rodaw ♥ ♥ Rodaw ♥ | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 17:21 | Reagovat

.. takže si amazonii koupíš? nebo něco od rollinse? tak to je luxus :)))

PS: já ten goodreads asi nebudu stíhat... ale už jsem se dala do recenzí, mají nový image xD

3 ♥ Rodaw ♥ ♥ Rodaw ♥ | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 17:58 | Reagovat

tak jsem to stihla napsat ;-)

http://rodaw.blog.cz/1201/kouzelna-knihovnicka-aneb-moje-knihovna

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama