HOME - BOOKS - AUTHORS - GALERIE - ABOUT ME - PÍŠU - NEWS - MEMES + CH

Claudia Gray

Přesýpací hodiny

10. listopadu 2011 v 16:09 | Veronica Star
Původní název: Hourglass
Autor: Claudia Gray
Datum vydání:
České datum vydání: 12. 10. 2010
Serie:Akademie Evernight
Díl: Třetí
Žánr: Fantasy, YA
Nakladatel: Egmont
Počet stran: 329

Česká anotace:
"Celý život jsem byl u Černého kříže," řekl Lucas. "Myslel jsem, že budu celý život lovcem. Ale teď je po všem."
"Vím jak ti je," řekla jsem. " Celý život jsem se myslela, že ze mě bude upírka. Teď nevím co mě čeká, a to mě - děsí."
Lucas mě vzal za ruku. "Dokud máme jeden druhého," prohlásil, "tak to stojí za to."
"Já vím. Ale stejně se ptám - Lucasi, co se z nás stane?"

Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem.
Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl.
Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu.
Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?

Hvězdopravec

10. listopadu 2011 v 15:37 | Veronica Star

Původní název: Stargazer
Autor: Claudia Gray
Datum vydání:
České datum vydání: 22. 6. 2010
Serie:Akademie Evernight
Díl: Druhý
Žánr: Fantasy, YA
Nakladatel: Egmont
Počet stran: 320

Česká anotace:
Znovu jsem ho políbila, tentokrát pomaleji. Cítila jsem na zádech obě jeho ruce, a čím pevněji jsme se drželi, tím více jsem přemýšlela, jestli si můžeme být ještě blíž - a pak jsem si vzpomněla, jaký to byl pocit, napít se jeho krve.

Akademie Evernight: exkluzivní internátní škola pro nejkrásnější a nejnebezpečnější studenty na světě - upíry. Bianca, která se narodila dvěma upírům, odedávna věděla, že jejím osudem je stát se jednou z nich.
Ale Bianca se zamiluje do Lucase - lovce, který přísahal, že bude upíry celý život pronásledovat. Když byla na akademii odhalena jeho pravá totožnost, musel uprchnout.
I když Bianca a Lucas nemohou být spolu, nechtějí se jeden druhého vzdát. Bianca je ochotná udělat všechno pro to, aby Lucase znovu viděla, i když to znamená tajné střetnutí s lovci upírů z Černého kříže.
Bianca však není jediná, kdo něco tají. Když na Evernight vtrhne mocná síla, která Biance zřejmě usiluje o život, dozví se Bianca o sobě šokující pravdu!

Akademie Evernight

10. listopadu 2011 v 13:24 | Veronica Star
Původní název: Evernight
Autor: Claudia Gray
Datum vydání:
České datum vydání: 25. 5. 2010
Serie: Akademie evernight
Díl: první
Žánr: Fantasy, YA
Nakladatel: Egmont
Počet stran: 316

Česká anotace:
Raquel se ke mně naklonila a zašeptala: "Nemáš někdy pocit, že na téhle škole je nějaké …zlo?" Hlas se jí zachvěl. "Věříš ve skutečné zlo?"
Na tohle se mě nikdy nikdo nezeptal, ale přesto jsem znala odpověď. "Ano. Věřím."

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne.
Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.
 
 

Reklama